شهرک غرب

بلوار خوردین - توحید ۱ - پلاک ۱ - واحد ۳

ماساژ تهران - حمام سنتی - جکوزی - اپیلاسیون آقایان

ماساژ تهران - حمام سنتی - جکوزی - اپیلاسیون آقایان

اپیلاسیون آقایان

اپیلاسیون یکی از روش‌های حذف موهای زائد از بدن است، در این مطلب از مقالات دنیز با اپیلاسیون آقایان بیشتر آشنا خواهیم شد. امروزه اپیلاسیون برای آقایان به امری رایج تبدیل‌ شده است.

فهرست مطالب

اپیلاسیون رفع موهای زائد

اپیلاسیون یکی از روش‌های حذف موهای زائد از بدن است، در این مطلب از مقالات دنیز با اپیلاسیون آقایان بیشتر آشنا خواهیم شد. امروزه اپیلاسیون برای آقایان امری رایج می باشد. استفاده از موم یا اپیلاسیون هرگز نباید بر اساس جنسیت باشد. خوشبختانه بر اثر گذشت زمان آقایان اپیلاسیون را در جامعه پذیرفتند . اکنون آقایان نیز می‌توانند از مزایای حذف موهای زائد بدن در نواحی مختلف بهره‌ ببرند. بنابراین شما اگر شما به تازگی تصمیم گرفتید از اپیلاسیون آقایان استفاده کنید. ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

چرا اپیلاسیون خوب است؟

اپیلاسیون حذف موهای زائد بدن به وسیله ماده‌ای چسبناک است . در واقع اپیلاسیون یک راه سریع و فوری برای دست یابی به بدنی زیبا و عاری از مو است.

اپیلاسیون نسبت به روش های دیگر از بین بردن مو زمان کمتری نیاز دارد . در واقع اپیلاسیون، بدن شما را، مدت زمان بیشتری عاری از مو نگه‌می‌دارد. فواید اپیلاسیون در نسبت با شیو کردن قابل مقایسه نیست. به همین دلیل اگر توانایی تحمل اندکی درد را دارید از خدمات اپیلاسیون آقایان استفاده کنید.

همه متوجه این مسئله شده‌اند که چند روز پس از شیو کردن، با شروع پروسه رشد مجدد موها بدن دچار حساسیت و خارش می‌شود؛ اپیلاسیون کردن برای شما هیچگونه خارش یا تحریک پوستی خاصی پدید نمی‌آورد.

اپیلاسیون رفع موهای زائد
اپیلاسیون آقایان ۳

اپیلاسیون آقایان

اپیلاسیون کردن رشد موها را تا چندین هفته به تاخیر می‌اندازد، این عمل موها را به طور یکنواخت از سطح بدن حذف می‌کند . در نتیجه با رشد مجدد، چهره ناخوشایندی بر بدن ایجاد نخواهد کرد. اپیلاسیون برای آقایان از جهاتی دیگر نیز مفید است. این عمل می‌تواند ریشه موها را ضعیف کند و به مرور از حجم موها بکاهد. اپیلاسیون کردن باعث لایه‌برداری سلول‌های مرده سطح پوست می‌شود. و زیبایی و درخشندگی را برای پوست شما به ارمغان می‌آورد.

اپیلاسیون مردان معمولا چه قسمت‌هایی از بدن را پوشش می‌دهد ؟

  • نواحی کمر و شانه
  • سینه
  • پا
  • ناحیه شرمگاهی
  • صورت

طبق تحقیقات رایج‌ترین و محبوب‌ترین منطقه‌ای که در آقایان اپیلاسیون بر آن انجام می‌شود؛ پشت و شانه است. کمر و شانه بسیاری از آقایان به صورت طبیعی دارای مو است، اما برخی از مردان ترجیح می‌دهند برای پاکیزگی و احساس راحتی به اپیلاسیون کمر و شانه خود بپردازند. بدیهی است، اپیلاسیون این نواحی، در خانه نیز می‌تواند انجام شود اما دسترسی به کمر و شانه کمی کار دشواریست.

اپیلاسیون سینه آقایان

همه‌ی افراد دارای سینه‌هایی پر مو نیستند، اما دلیل اصلی اپیلاسیون این نواحی به خصوص برای ورزشکاران داشتن پوستی صاف است. فراموش نکنید اپیلاسیون کردن، به مرور ریشه موها را از بین می برد و از ضخامت و حجم موهای زائد را می‌کاهد و رشد دوباره موها را به تاخیر می‌اندازد.

ماساژ آقایان تهران مجموعه ماساژ 17 ماساژ - حمام سنتی - جکوزی - خدمات پوست - ماساژ ریلکسی - ماساژ سوئدی - ماساژ ترکیبی - ماساژ درمانی - ماساژ تایلندی - ماساژ سنگ داغ - ماساژ فورهند اپیلاسیون آقایان
اپیلاسیون آقایان ۴

اپیلاسیون پا آقایان

اپیلاسیون کردن پاها در مردان امر رایجی نیست اما برخی افراد برای داشتن پوستی صاف، دست به اپیلاسیون می‌زنند. در مواردی نیز مشاهده می شود افرادی که تتو یا خال‌کوبی دارند، برای بهتر دیده شدن طرح یا راحتی کار تتوآرتیست بدن خود را اپیلاسیون می‌کنند.

اپیلاسیون صورت آقایان

اگر کمی دقت کرده باشید، خیلی زود متوجه خواهید شد، اغلب افرادی که می‌بینید صورت خود را اپیلاسیون می‌کنند. اپیلاسیون صورت در مردان به دلایل مختلفی انجام می‌شود. برخی افراد هم برای حالت دادن ریش و ابروهای خود از اپیلاسیون صورت استفاده می‌کنند .

اپیلاسیون موی بینی

داشتن موی بینی برای بسیاری از افراد امری آزاردهنده است، گرچه استفاده از این روش توسط پزشکان خیلی توصیه نمی‌شود زیرا موهای بینی، یک نوع دیوار دفاعی برای جلوگیری از ورود آلودگی به بدن محسوب می‌شوند؛ با‌این‌حال داشتن موهایی بلند در بینی چهره‌ی جالبی ندارد. از وکس یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد روی بینی، نیز کاربرد دارد.

اپیلاسیون موی گوش

شاید برایتان جالب باشد اما گوش برخی افراد دارای موهای زائد است. از اپیلاسیون برای از بین بردن موهای این ناحیه  می‌توان استفاده کرد. برای انجام این کار، ابتدا باید موم یا وکس را داغ کنید، بر ناحیه مورد نظر پخش کنید و سپس وکس یا موم را به‌وسیله پارچه جدا کنید یا از پدهای موم‌دار برای انجام این کار استفاده کنید. انجام این اپیلاسیون در خانه و با استفاده از موم‌های خانگی نیز امکان‌پذیر است.

اپیلاسیون ورزشکاران

اگر ورزشکار هستید یا به‌طور منظم ورزش می‌کنید؛ بهتر است به جای شیو کردن به سالن‌های اپیلاسیون آقایان بروید با این‌کار دیگر به هر روز تیغ کشیدن بر پوست خود، نیاز پیدا نخواهید کرد.

ورزشکاران به چند دلیل بهتر است اپیلاسیون کنند، برخی از آن‌ها عبارتند از:

جلوگیری از رشد باکتری و قارچ در بین موهای زائد بدن

کاهش تعریق

کاهش زمان دوش گرفتن

زیبایی بدن در بدنسازان

کاهش اصطکاک و مقاومت برابر آب، برای شناگران

پانسمان راحت و بهداشتی برای دوچرخه‌سواران و دوندگان در صورت ایجاد جراحت

علاوه بر موارد ذکر شده، در افراد ورزشکار، گرفتگی ماهیچه و عضلات امری شایع است، ماساژ دادن فردی که بدنش مو ندارد بسیار راحت است زیرا شناسایی عصب‌ها و عضلات در این افراد ساده‌تر صورت می‌گیرد.

مراقبت‌های بعد از اپیلاسیون آقایان

استفاده از پماد ویتامین A,D یا پمادهای ضدعفونی کننده

از ورزش کردن یا انجام کارهایی که باعث تعریق می‌شوند به مدت ۲۴ساعت بپرهیزید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا انجام فعالیت‌های جنسی به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید.

دوش آب سرد بگیرید.

بهتر است محل وکس شده را چرب یا مرطوب کنید.

آیا اپیلاسیون آقایان دردناک است؟

انجام اپیلاسیون خصوصا برای اولین بار عمل دردناکیست اما به شما تضمین خواهیم داد؛ پس از چند بار اپیلاسیون دیگر دردی حس نخواهید کرد؛ مطمئن باشید نتیجه‌ای که در انتظارتان است ارزش تحمل اندکی درد را دارد. اگر از درد اپیلاسیون می‌ترسید بهتر است نیم ساعت قبل از انجام اپیلاسیون نواحی مورد نظر را با استفاده از پمادهای سر کننده مانند زایلاپی، بی‌حس کنید و پس از اپیلاسیون از لوسیون‌های تسکین‌دهنده استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط