شهرک غرب

بلوار خوردین - توحید ۱ - پلاک ۱ - واحد ۳

ماساژ تهران - حمام سنتی - جکوزی - اپیلاسیون آقایان

ماساژ تهران - حمام سنتی - جکوزی - اپیلاسیون آقایان

ماساژ ریلکسی

ماساژ ریلکسی یکی از بهترین روش ها برای احساس آرامش بدن وذهن است .

فهرست مطالب

ماساژ ریلکسی همان طور که می دانید یکی از بهترین روش ها برای احساس آرامش بدن وذهن است .

یکی از انواع ماساز ها ، ماساژ ریلکسی است که برروی تمام نقاط بدن تمرکز دارد.

این ماساژ یکی از کامل‌ترین ولذت بخش ترین ماساژهایی است که می‌توانید تجربه کنید.

ماساژ ریکلسی اغلب بر روی پوست انجام می شود و با مفاصل و عضلات درگیر نیستند برای همین دلیل فشار زیادی جهت انجام آن نیاز نیست.

در ماساژ ریلکسی، ماساژ گیرنده یک ماساژ طولانی و لوکس را تجربه خواهد.

ماساژ ریلکسی از حرکات طولانی و ملایم استفاده می‌کند و هدف اصلیش این است که به‌ شما کمک کنید ریلکس شوید: سیستم عصبی شما را آرام می‌کند، استرس‌تان را کم می‌کند و کمک می‌کند که احساس شادابی و سلامتی کنید.

در این مقاله از دنیز ماساژ قصد داریم شمارو بیشتر با این سبک ماساژ آشنا کنیم .

ماساژور شما، بر خلاف ماساژ درمانی روی نقطه خاصی از بدن‌تان که درد دارد کار نمی‌کند، بلکه سعی می‌کند تنش را از تمام بدن شما بگیرد. حتی بعضی افراد در طی این ریلکسیشن عمیق به‌خواب می‌روند.

ماساژ ریلکسی مزایای دیگری هم برای بدن دارد، از جمله بهبود گردش خون و تحریک سیستم لنفاوی بدن، که باعث سم زدایی بدن می‌شود، به درمان بی‌خوابی کمک می‌کند و باعث می‌شود آرامش ذهنی و تعادل عاطفی بهتری داشته باشید.

ماساژ ریلکسی

نام این ماساژ یک توضیح کاملی از فواید آن بوده و هدف انجام ماساژ را مشخص می‌کند. ماساژ ریلکسی می‌تواند استرس و تنش عضلانی را کاهش دهد و از این طریق به ایجاد آرامش کمک کند. البته نباید فراموش کرد که این خاصیت، به دلیل منافع عمومی ماساژ درمانی است که شامل اکثر ماساژ می‌شود.

اگر نگاهی به منافع عمومی ماساژ درمانی بیاندازیم . متوجه می‌شویم . اکثر فواید ماساژ ریلکسی الهام گرفته از آن‌ها شده اند. برای مثال ماساژ درمانی باعث افزایش گردش و جریان خون می‌شود. بهبود گردش خون موجبِ اکسیژن رسانی بیشتر به اندام‌ها و پوست می‌شود و همین مسئله به ایجاد آرامش و رفع استرس و تنش در عضلات کمک می‌کند.

یکی دیگر از فواید اصلی ماساژ درمانی بهبود عملکرد سیستم لنفاوی است. بهبود این سیستم به هضم غذا و دفع سموم از بدن بسیار کمک می‌کند. ماساژ ریلکسی به بهبود خواب و رفع بی‌خوابی بسیار موثر است.

گاهی اوقات تنش و درد در عضلات موجب می‌شود تا آرامش از فرد دور شود. ماساژ با تسکین. این دردها برای رسیدن . به آرامش موثر است . ماساژ ریلکسی برای افرادی که مبتلا به استرس حاد و مزمن، اضطراب و نگرانی‌های روزانه هستند بسیار موثر و کارآمد است.

ماساژ یک روش عالی برای استراحت بعد از یک روز خسته‌کننده می‌باشد. چرا که بهره‌گیری بلند مدت از ماساژ ریلکسی به ارتقای آرامش و تسکین تنش کمک می‌کند . و باعث ترشح هورمون حس خوب در مغز می‌شود . که به نوبه خود حال و حوصله‌ی فرد را بالا می برد و اثرات استرس را از بین می‌برد.

از دیگر اثرات ماساژ ریلکسی علاوه‌ بر ایجاد آرامش می‌توان به رهایی از استرس و اضطراب، ایجاد حس جوانی و تقویت سیستم ایمنی موارد زیر نیز اشاره کرد.

ماساژ ریلکسی
ماساژ ریلکسی ۲

چرا ماساژ ریلکسی؟

استرس مزمن و طولانی مدت آن هم برای هر دلیل و مشکلی در زندگی می‌تواند اثرات مخربی بر روی ذهن و جسم فرد بگذارد. استرس طولانی مدت می‌تواند فرد را به بیماری‌های مزمنِ دیگر مانند دیابت و فشار خون، خستگی، ضعف تمرکز و بیماری‌های ذهنی دچار کند.

استرس‌های خفیف و لحظه‌ای بعید به نظر می‌رسد باعث ایجاد مشکل شود اما استرس‌های مزمن و طولانی مدت می‌تواند به سلامتی شما آسیب برساند. از دیگر اثرات و عوارض استرس می‌توان به ناراحتی‌های گوارشی، ضعف ایمنی، میگرن و سردرد، افسردگی و اضطراب، آریتمی، اختلالات خواب، افزایش وزن، افزایش اشتها و نیاز به شکر و عدم تعادل هورمونی اشاره کرد.

خشم، تحریک پذیری، رفتارهای پرخاشگر و احساس گناه عوارض جانبی شایع استرس است. علاوه بر این، محققان این عامل را با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل و اسکیزوفرنی مرتبط می‌دانند. همچنین به نظر می‌رسد استرس در پس اختلالات التهابی، بیماری‌های تنفسی و مشکلات قلبی و عروقی متهم ردیف اول می‌باشد.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط